Nowa kaplica

Albowiem gdzie są dwaj lub trzej zgromadzeni w imię moje,

tam jestem pośród nich. (Mt. 18:20)

 

Wszystko zaczęło się wiele lat temu, kiedy to garstka ludzi postanowiła założyć zbór w Białej Podlaskiej. Z biegiem czasu przybywało osób, ale nikomu jeszcze nie doskwierała zbyt mała przestrzeń – było jej wystarczająco. Bóg przyprowadzał z roku na rok coraz więcej ludzi, którzy stawali się członkami naszego kościoła. W roku 2014 nadszedł moment, w którym okazało się, że miejsca w zborze zaczyna brakować.

Pastorzy oraz Starsi Zboru podjęli decyzję – budujemy nowy kościół. Rozpoczęły się poszukiwania działki, która pozwoliłaby na postawienie odpowiedniej wielkości budynku – „Centrum szkoleniowo-katechetycznego” – naszego przyszłego miejsca modlitwy i spotkań.

Po wytężonych wysiłkach – udało się! Z Bożą pomocą została zakupiona działka w Styrzyńcu. Rozpoczęły się przygotowania związane z planami architektonicznymi i innymi sprawami, których wymaga tak wielkie przedsięwzięcie. I tu znów nadeszło wielkie Boże błogosławieństwo, które pomogło nam w walce z przeciwnościami. Plany zostały zaakceptowane, wszelkie formalności dopełnione. Można rozpoczynać budowę!

Rozpoczęcie budowy zostało zaplanowane na wiosnę 2015 roku. Chcemy wybudować wspaniały budynek – „Centrum szkoleniowo-katechetyczne” – kościół, który pozwoli nam na spotkania przepełnione Bożą obecnością, w których będzie mogło uczestniczyć bardzo wiele osób. Wierzymy z całego serca, że Bóg będzie pobudzał coraz więcej ludzi i nowy kościół również wypełni się po brzegi.

Wszystkich, którym ta sprawa leży na sercu prosimy przede wszystkim o zaangażowanie się poprzez post i modlitwę. Każdy, kto dodatkowo pragnąłby wesprzeć finansowo budowę kościoła, poniżej znajdzie dane potrzebne do przelewu.

 

KOŚCIÓŁ ZBAWIENIE W JEZUSIE W BIAŁEJ PODLASKIEJ
41 8025 0007 0014 9741 2000 0020
Bank Spółdzielczy Biała Podlaska
TWARDA 33
21-500 BIAŁA PODLASKA

 

Zapraszamy do zapoznania się z wizualizacjami naszego nowego budynku „Centrum szkoleniowo-katechetycznego”: